دلنوشته های ستاره

هر کجا هستم باشم آسمان مال من است ...

به نام خدا

اینجا غدیر است. غدیر خُم. پنج درخت تنومند «سَمُره» بر کرانه ی آبگیری با آب زلال روئیده اند. سال دهم هجری است و رسول خدا(ص) در بازگشت از آخرین سفر حج ، همراه با اهل بیت به غدیر می رسند. ناگهان حالت وحی در چهره مقدس رسول خدا(ص) پدیدار می شود. جبرئیل از سوی پروردگار این آیه را می خواند: "ای رسول ما! آنچه از سوی پروردگارت بر تو نازل شده است ، برای مردم باز گو کن ، اگر چنین نکنی ، رسالت خود را انجام نداده ای. خداوند تو را از مردم حفظ نماید. خداوند کافران را هدایت نخواهد کرد."

مردم به دستور رسول خدا (ص) در کنار برکه ی آب فرود می آیند.

«سلمان فارسی» و «اباذر غفاری» و «عماربن یاسر» و «مقدادبن اسود» با شتاب منبری از جهاز شتران فراهم می کنند. پیامبر(ص) سه روز در کنار غدیر خم می مانند تا کسانی که از شهر مکه حرکت کرده اند از راه برسند و مسافرانی که از غدیر رد شده اند  باز گردند. بیش از یکصدو بیست هزار نفر از یمن و از شهرها و قبیله های حجاز در کنار غدیر خم گرد می آیند. روز هجدهم ماه ذی الحجه رسول خدا(ص) به بالای منبر تشریف برده و امام امیرالمومنین علی(ع) را نیز با خود همراه می برد. پیامبر(ص) به سخنرانی می پردازد و دستود خداوند را در اعلان جانشین پس از خود با معرفی علی(ع) و جانشینان معصوم او به انجام می رساند: " هر آن که من پیشوا و رهبر او هستم، پس از من این علی رهبر و پیشوای اوست. خداوندا! هرآن که علی را یاوری کند، او را یاری کن و آن که از علی رویگردان شد، از او رویگردان باش."

تمام مردم از مردو زن با علی(ع)بیعت می کنند و رسول خدا(ص) با شادی و سرور، روز غدیر را بر ترین عید امت خود می نامد و از مردم می خواهد که به علی(ع) با لقب آسمانی «امیرالمومنین» سلام دهند. دیگر بار امین وحی فرود می آید و پیام پروردگار را تلاوت می کند:

«امروز دین را برای شما کامل کردم و نعمتم را بر شما تمام کردم و به اینکه اسلام دین شما باشد، خشنود گردیدم.»

دل منافقان از خشم و حسد لبریز و دل مومنان سرشار از شادی می شود.

خورشید ، میهمان برکه ی غدیر شده است.

دوستای خوب وعزیزم

سلام

میدونم که از ماجرای غدیر خم با خبرید و بارها و بارها خوندید...

ولی خوندن این ماجرای سر شار از نور ولایت، تجدید میثاق ما با امام علی(ع) هست...

السلام علیک یا امیرالمومنین علیه السلام

عید ولایت، غدیر خم بر تمامی مسلمانان جهان تبریک و تهنیت باد...

التماس دعا

یاعلی مددی

۱۳٩۱/۸/۱٠ | ۸:٥٥ ‎ب.ظ | تک ستار⋆ | نظرات () |

www . night Skin . ir